Jmenný seznam adoptovaných významných hrobů

zařazených do Projektu adopce nebo hrobů v jednání

k 23. říjnu 2017

  

Julius Mařák, malíř (1832–1899), Václav Březina, malíř (1862–1906), Vyšehradský hřbitov, 6, 27 – nájemce pan Michal Šimek (od r. 2013)  

Jindřich Mošna, herec (1837–1911), Olšanské hřbitovy, 1ob., 5, 8 nájemce Teatrum mundi společnost pro umění (od r. 2013)

Eduard Vojan, herec (1853–1920), Olšanské hřbitovy, VI, 10b, 28 nájemce Teatrum mundi společnost pro umění (od r. 2013)

Eduard Hnilička, architekt, grafik (1887–1967), Olšanské hřbitovy, IX, 8, 1412 – nájemce paní Anna Oplatková (od r. 2013)

Jan Karafiát, spisovatel a duchovní (1846–1929), Vinohradský hřbitov, 10, 110 – nájemce Českobratrská církev evangelická (od r. 2013) 

Marie Janků-Sandtnerová, kuchařka a spisovatelka (1895–1946), Olšanské hřbitovy, IV, 8, 11 – nájemce Pražský kulinářský institut (od r. 2013)

Václav Schulz, historik, archivář NM, (1854–1935), Malvazinecký hřbitov, DI,  581 – nájemce kolektiv pracovníků Národního muzea: PhDr. Milena Běličová, PhDr. Miroslava Burianová, PhDr. Kateřina Pařízková, Lenka Hajná(od r. 2013)

Karel Sabina, novinář, spisovatel a libretista (1813–1877), Olšanské hřbitovy, III, 6, 187 – nájemce paní Lucie Malá (od r. 2013)

Jan Blahoslav Kozák, filozof, teolog a profesor (1888–1974), Malvazinecký hřbitov, DI, 104 – nájemce Českobratrská církev evangelická (od r. 2013)

Karel Nedbal, dirigent (1888–1964), Vyšehradský hřbitov, 11, 29 nájemce Vyšší odborná škola pedagogická a sociální, Střední odborná škola pedagogická a Gymnázium, Praha 6, Evropská 33 (od r. 2013)

 Teréza Nováková, spisovatelka (1853–1912), Olšanské hřbitovy, V, 20, 25 nájemce město Proseč (od r. 2013)

Ludmila Fajcová, zdravotní sestra (1922–1945), Vyšehradský hřbitov, 5, 77 – nájemce paní Barbora Čermáková (od r. 2013)

Ladislav Stroupežnický, dramaturg a dramatik (1850–1892), Olšanské hřbitovy, III, 3, 11 – nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2013)

Karel Noll, herec (1880–1928) a Ella Nollová, herečka (1889–1959), Vinohradský hřbitov, IV-I, 481, nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2013)

Petr Krečeuski, běloruský exilový prezident (1879–1928), Olšanské hřbitovy, 2ob, 19, 152 – nájemce Běloruský osvětový spolek Skaryna (od r. 2013) 

Michal Zabejda-Sumický, běloruský operní pěvec (1900–1981), Olšanské hřbitovy, 2ob, 18, 265 – nájemce Běloruský osvětový spolek Skaryna (od r. 2013)

Václav Matěj Kramerius, nakladatel, novinář a spisovatel (1753–1808), Olšanské hřbitovy, II, 3, 164 – nájemce město Klatovy (od r. 2013) 

František Kváča, politik (1857–1899), Vinohradský hřbitov, 11, 124 – nájemce strana LEV 21 Národní socialisté (od r. 2013)

Karel Jaromír Erben, spisovatel (18111870), Olšanské hřbitovy, V, 11 44a dárci paní Eliška Červenková a město Miletín (v r. 2013) 

Jakub Schikaneder, malíř, (1855–1924), Vinohradský hřbitov, 2, 49 – dárci Galerie Kodl, pan Jaroslav Nepraš, paní Ivana Jeništová (v r. 2013)

Jan Kaška-Zbraslavský, herec (1810–1869), Olšanské hřbitovy, VIII, 5, 29– dárci rodina Volhejnova, paní Eva Högerová a neveřejný dárce (v r. 2013)  

Jan Erazim Vocel, historik, archeolog (1803–1871), Olšanské hřbitovy, II, 1, 413 – nájemce Univerzita Pardubice – fakulta restaurování (od r. 2014)

Antonín Peřina, ředitel hřbitovů, spisovatel (18481922), Olšanské hřbitovy, VII, 14a, 71 nájemce pan Martin Červený (od r. 2014)

Eduard Bass, spisovatel (18881946), Vyšehradský hřbitov, 09, 10 nájemce paní Magda Jogheeová (od r. 2014)

 Nikolaj Alexandrovič Chodorovič, generál (18571936), Olšanské hřbitovy, 2ob, 18, 216 nájemce Československá obec legionářská (od r. 2014)

Jiří Mackevič, generál, legionář (18871941), Olšanské hřbitovy, 2ob, 18, 263 nájemce Československá obec legionářská (od r. 2014)

Eliška Krásnohorská, spisovatelka (1847–1926), Olšanské hřbitovy, VI, 3, 38 – nájemce paní Monika Elfmarková (od r. 2014) 

 Jan Herain, architekt, stavitel a historik (18481914), Olšanské hřbitovy, V, 12, 45 nájemce město Hořovice (od r. 2014)

 Josef Božek, stavitel parního stroje, (1782–1835), Olšanské hřbitovy, II, 9, 27– nájemce České vysoké učení technické a Gymnázium J. Božka Český Těšín (od r. 2014)

 Josef Fanta, architekt, malíř a profesor (1856–1954), Olšanské hřbitovy, IV, 9, 44 – nájemce České vysoké učení technické (od r. 2014) 

 Václav Karel B. Zenger, fyzik, vynálezce a profesor (1830–1908), Olšanské hřbitovy, V, 23, 131 – nájemce České vysoké učení technické (od r. 2014) 

 Otakar Novák, profesor stavební mechaniky, (1905–1979), Vyšehradský hřbitov, 4, 14  – nájemce České vysoké učení technické (od r. 2014) 

 Josef Frankovský, herec (1840–1901), Olšanské hřbitovy, IV, 1, 39 – nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2014) 

 sestra Augusta, řádová sestra (1859–1943), Olšanské hřbitovy, 2ob, 19, 171 – nájemce Ruská tradice, o.s. (od r. 2014) 

 Nikadim Zacharov, legionář, (1886–1970), Olšanské hřbitovy, 2ob, 19, 218 – nájemce Ruská tradice, o.s. (od r. 2014) 

 Jindřich Chalupecký, historik umění (1910–1990), Olšanské hřbitovy, IV, 11, 218 – nájemce Společnost Jindřicha Chalupeckého (od r. 2014) 

 Miky Volek, zpěvák (1943–1996), Olšanské hřbitovy, 1ob, 9, 41uh – nájemce pan Filip Menzel (od r. 2014)

 Karel Havlíček Borovský, novinář, spisovatel (1821–1856), Olšanské hřbitovy II, 10, 68 – nájemce společnost Žižkov reality s.r.o. (od r. 2014)

Apollo Růžička s rodinou, Olšanské hřbitovy, 1ob, 3, 69 – nájemce Českobratrská církev evangelická (od r. 2014)

 Karel Šimanovský, herec (1826–1904), Olšanské hřbitovy, VI, 3,  9 – nájemce městys Pavlíkov (od r. 2014)

 Karel Šilink, lékař endokrinolog, profesor (1905–1973) Vyšehradský hřbitov, 6, 139 – nájemce pan Jiří Čerkasov (od r. 2014)

Josef Antonín Jíra, archeolog (1868–1930), Šárecký hřbitov, 2, 3 – nájemce Muzeum Hlavního města Prahy (od r. 2014)

 Marie Hübnerová, herečka (1865–1931), Olšanské hřbitovy, V, 10, 57 – nájemce obec Slatina nad Zdobnicí (od r. 2014)

 František Lenoch, lékař revmatolog, profesor (1898–1970), Nuselský hřbitov, 13A, 79 – nájemce Česká lékařská společnost J.E.Purkyně – Česká revmatologická společnost (od r. 2014)

 Michael Kácha, anarchista, redaktor a nakladatel (1874–1940), Olšanské hřbitovy, VIII, 12, 339uh – nájemce paní D. Magincová, jako zástupce přátel Anarchistické federace (od r. 2014)

Emanuel Krescens Liška, malíř (1852–1903), Olšanské hřbitovy, VI, 11b, 5 – nájemce „The Fox Sisters“ (od r. 2014)

 Karel Lumbe, chirurg a poslanec (1807–1885), Malvazinecký hřbitov, BI, 430 – nájemce paní Julianne Weinberg Lessing (od r. 2014)

 Josef Mauder, sochař (1854–1920), Olšanské hřbitovy, IX, 1, 169-0170 – nájemce spolek Svatobor (od r. 2014)

 Zdenka Baldová, herečka (1885–1958) Karel Hugo Hilar, režisér (1885–1935), Vinohradský hřbitov, PA-S, 30 – nájemci členové kolektivu uměleckého souboru Divadla na Vinohradech (od r. 2014)

Vasil Zacharka, běloruský exilový prezident (1877–1943),  Olšanské hřbitovy, 2ob, 18, 226 – nájemce Běloruský osvětový spolek Skaryna (od r. 2014)

 Josefina Nyklesová, spisovatelka (1874–1940), Vyšehradský hřbitov, 5, 14 – nájemce paní Olga Šimůnková (od r. 2014)

 Enrique Stanko Vráz, cestovatel (1860–1932), Olšanské hřbitovy, 1ob, 10, 290 – nájemce pan Pavel Junek (od r. 2014)

Františka Bollardová, herečka (1836–1892) Olšanské hřbitovy, V, 9, 341 – nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2014)

 František Chaura (1842–1910) a Karel Chaura (1869–1945), numismatici a starožitníci, Olšanské hřbitovy, V, 7, 2a – nájemce Česká numismatická společnost (od r. 2014)

 Josef Brož, redaktor, ředitel KČT (1883–1943), Olšanské hřbitovy, 1ob, 10, 90uh – nájemce Klub českých turistů (od r. 2014)

 Rudolf Polanecký, průkopník aviatiky (1892–1922), Olšanské hřbitovy, 1ob, 2, 17 – nájemce pan Michal Holý (od r. 2014)

 John William Madden, fotbalový trenér (1865–1948) Olšanské hřbitovy, 1ob, 1, 98 – nájemce FO SK Slavia Praha – Odbor přátel (od r. 2014)

 Jan Špott, lékař, profesor (1813–1888), Olšanské hřbitovy, V, 10, 146 – nájemce paní Marcela Kybalová (od r. 2014)

 Jan Nepomuk Ehrlich, pedagog a teolog (1810–1864), Vyšehradský hřbitov,   5, 7 – neveřejný dárce (v r. 2014)

 Slavkovský Karel, klavírista (1846–1919), Vyšehradský hřbitov, 6, 141 – neveřejný dárce (v r. 2014)

 Jan Bořek Dohalský, šlechtic, (1753–1823) – dílo V. Prachnera, Olšanské hřbitovy, III, 9, 123 – neveřejný dárce (v r. 2014)

 Ferdinand Engenmüller, malíř (1867–1924), Olšanské hřbitovy, III, 2, 151 – nájemce paní Helena Plachtová (od r. 2014)

 Josef Kranner, architekt, stavitel (1801–1871), Olšanské hřbitovy, VII, 14b, 2-0003 – nájemce paní Helena Plachtová (od r. 2014)

 otec a dcery Piepenhagenovi, malíři, Olšanské hřbitovy, VII, 12, 8 – nájemce paní Oxana Tulajdanová a pan Bohumír Hlavatý (od r. 2014)

 Antonín Frič, přírodovědec a profesor (1832–1913), Olšanské hřbitovy, IV, 7,  11 – nájemce spolek Frič (od r. 2014)

rodina Kučerova - náhrobek od F. Palouše, Olšanské hřbitovy VIII, 8, 16 - nájemce Kamenictví Obelisk s.r.o. (od. r. 2014)

Čeněk Klos, legionář (1894–1920), Olšanské hřbitovy, VIII, 11, 63 – nájemce Československá obec legionářská (od r. 2014)

Josef Matěj Navrátil, malíř (1798–1865), Olšanské hřbitovy, II, 2, 331– nájemce Asociace starožitníků (od r. 2015)

 Jan Wagner, novinář, překladatel (1856–1905), Olšanské hřbitovy, VII, 5, 111– adopční nájemce paní Hana Velká (od r. 2015)

 Leopolda Dostalová, Karel Dvořák, herečka, sochař, Olšanské hřbitovy, 1ob, 2, 45 – nájemce Vladimír Voborník (od r. 2015)

 Otakar Ostrčil, klavírista, dirigent (1879–1935), Vyšehradský hřbitov, 6, 136 - nájemci Miluše a Stanislav Jelínkovi (od r. 2015)

 Matija Murko, novinář, slavista (1861–1952), Libocký hřbitov, 3, 78V– nájemce Slovinské velvyslanectví (od r. 2015)

 Jurij Wićaz, lužickosrbský novinář a překladatel (1899–1974), Olšanské hřbitovy, 2ob, 20, 63 uh – nájemce Společnost přátel Lužice (od r. 2015)

 Zimmermannovy děti, oběti vraždy, Olšanské hřbitovy, III, 9, 36 - nájemce paní Zdeňka Švejkovská (od r. 2015)

 František Dedera, vrchní policejní rada (1817–1878), Olšanské hřbitovy, III, 6, 44 – nájemce společnost Žižkov reality s.r.o. (od r. 2015)

Adolf Pštross, herec (1851 – 1927), Marie Pštrossová, herečka (1855 – 1927),  Olšanské hřbitovy, IV, 3, 62 – nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2015)

 Nikolaj Paškovskij, architekt a malíř (1897–1970),Olšanské hřbitovy, 2ob, 18, 108 –  nájemce protojerej Oleg Machněv (od r. 2015)

 Josef Durdík, filosof a dramatik (1837–1902), Olšanské hřbitovy, III, 8, 39  - nájemce pan Martin Stluka (od r. 2015)

 Karel Kruis, profesor chemie a fotografie (1894–1954), Olšanské hřbitovy, IX, 7, 56 – nájemce paní Karolina Hughes (od r. 2015)

František A. Šubert,  Antonín V. Horák, dramatik a historik, skladatel,  Olšanské hřbitovy, V, 25, 8a – nájemce pan Bohumil Živnůstka a město Dobruška (od r. 2015)

Hugo Salus, básník, lékař (1867–1924), Olšanské hřbitovy, 1ob, 8, 1h– nájemce pan Vladimír Půček (od r. 2015)

 Karel Napoleon Balling, chemik a profesor (1805–1968), Olšanské hřbitovy, III, 8, 11 - nájemce Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Český svaz pivovarů a sladoven (od r. 2015)

František Seidl, poslední pražský hlásný (1855–1927), Bubenečský hřbitov, 1–12, 30 – nájemce Muzeum hl. m. Prahy (od r. 2015)

Jindřiška Slavínská, herečka (1843–1908), Olšanské hřbitovy, VI, 7c, 64  - nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2015)

Ferdinand Detter (1864–1904) – náhrobek od A. Mayerla, Olšanské hřbitovy, VII, 22, 149 – nájemce Nadační fond Historický Cheb (od r. 2015)

Terezie a Jakub Seifertovi, herci, Olšanské hřbitovy, V, 10, 7  - nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2015)

František Josef Řezáč, duchovní a pedagog (1819–1879), Olšanské hřbitovy, III, 2, 131 – nájemce Vězeňská duchovenská péče z.s. (od r. 2015)

 Vilém Blodek, skladatel (1834–1874) , Olšanské hřbitovy, IV,13, 33  – nájemce paní M.V. (od r. 2015)

Kateřina Podhorská Kometová, sopranistka, primadona Stavovského divadla (1807–1889), Olšanské hřbitovy, V, 12, 46 – nájemce paní M. V. (od r. 2015)

Antonín Waldhauser, krajinář (1835–1913), Olšanské hřbitovy, IX, 3a, 63 – hrob je opravován z darů pana Jana Blumenscheina (v r. 2015)

Vilém Dokoupil, pedagog, odb. spisovatel (1852–1927), Olšanské hřbitovy, IV, 9, 12 – nájemce Komitét pro udržování památek z války roku 1866 (od r. 2015)

 Fridolín a Jiří Hoyerovi, průkopníci boxu a těžké atletiky (1868–1941, 1894–1974), Vinohradský hřbitov IV-IIJ, 44 – adopční nájemce Český svaz vzpírání (od r. 2015)

Jaromír Nečas, lékař – dílo Fr. Bílka, Olšanské hřbitovy, IX, 7, 125-0126 – hrob byl opraven z darů paní H. K. (od r. 2016)

Otakar a Růžena Nebuškovi, Malvazinecký hřbitov F I, 20 – adopční nájemci vnuci Otakara a Růženy Nebuškových (od r. 2016)

 František Čáda, filosof a psycholog, Rudolf Rauscher, právní historik, Olšanské hřbitovy, IV, 6,116 – adopční nájemce pan Petr Raušer (od r. 2016)

Hausner Jan, keramik (1922–1987), Vyšehradský hřbitov, 4, 52 – adopční nájemci Petr a Kamila Svobodovi (od r. 2016)

Robert Polák, operní pěvec a režisér, Olšanské hřbitovy, VII, 13a, 48 – adopční nájemce město Nové Hrady (od r. 2016)

Otakar Schiffner a další činovníci Sokola, Olšanské hřbitovy V, 16, 50 – adopční nájemce Tělocvičná jednota Sokol Pražský (od r. 2016)

 Franta Sauer, spisovatel anarchista a bohém (1882–1947) – Olšanské hřbitovy, 2ob, 11, 358 – adopční nájemce Městská část Praha 3 (od r. 2016)

 August Miřička, právník a profesor (1863–1946), Olšanské hřbitovy, VI, 7d, 56 – adopční nájemce Unie státních zástupců České republiky (od r. 2016)

 Josef Jaroslav Kalina, básník a filozof (1816–1847), Olšanské hřbitovy, II, 2, 344 – adopční nájemce město Nový Bor (od r. 2016)

 Jan Koplík, legionář, první velitel Hradní stráže (1896–1946), Olšanské hřbitovy, 1ob, 7, 206 – adopční nájemci příslušníci Hradní stráže 

 Jan Alfons Šimáček, architekt a žižkovský radní (1858–1942), Olšanské hřbitovy, VII, 23, 68 – adopční nájemce Městská část Praha 3 (od r. 2016)

František Ponec, průkopník kinematografie u nás (1869–1949), Vinohradský hřbitov, 6, 38 – adopční nájemce Městská část Praha 3 (od r. 2016)

 Augustin Vyskočil, kapelník a sbormistr opery Národního divadla (1852–1902), Olšanské hřbitovy, VII, 14a, 25a – adopční nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2017)¨

Josef Franta–Šumavský, spisovatel, učitel a obrozenec (1796–1857), Olšanské hřbitovy, IV, 12, 291 -  adopční nájemce obec Poleň (od r. 2017)

 rodina Šípkova – zařazeno do adopce na základě žádosti příbuzných – Olšanské hřbitovy, III, 2, 265 – adopční nájemci manželé Kučerovi (od r. 2017) 

Adéla Volfová, herečka Staré gardy Národního divadla a spisovatelka (1846–1940), Olšanské hřbitovy, V, 14, 30 – adopční nájemce Spolek starý Jindřichův Hradec (od r. 2017)

 Rudolf Lukas, major, velitel J. Haška ve světové válce (1886–1938), Malvazinecký hřbitov, CII, 196 – adopční nájemce Spolek Jednadevadesátníci (od r. 2017)

 Bedřich Veverka, herec (1894–1960), Vinohradský hřbitov, PA-I, 93 – adopční nájemci Žofie Kosíková a syn Roman Kosík (od r. 2017)

Božena Laglerová-Peterková, průkopnice letectví (1884–1939), Bubenečský hřbitov, 2-5, 85 – adopční nájemce Jan Kiss (od r. 2017)

rodina Stomeova, žižkovští patrioti, Olšanské hřbitovy, II, 9, 121 – adopční nájemci rodina Stomeova (od r. 2017)

 Procházka František Xaver, malíř (1887–1950), Olšanské hřbitovy, VIII, 1, 5 – adopční nájemce paní Jana Navrátilová (od r. 2017)

Jansa Václav, Jansová Libuše, Borkovský Ivan, malíř, archeologové, Olšanské hřbitovy 1ob, 2, 15 – adopční nájemce Česká archeologická společnost (od r. 2017)

Jan František Hájek, legionář (1895–1953), Olšanské hřbitovy, VI, 12b, 69–0070 – adopční nájemce Československá obec legionářská (od r. 2017)

rodina Stomeova, žižkovští patrioti, Olšanské hřbitovy, II, 9, 121 – adopční nájemce rodina Stomeova (od r. 2017)

 Bohumil Bareš, architekt zejm. sakrálních staveb (1906–1965), Olšanské hřbitovy, VII, 7, 369 – adopční nájemce Českobratrská církev evangelická (od r. 2017)

Gustav Friedrich, archivář a historik (1871–1943), Malvazinecký hřbitov, FI, 231 – adopční nájemce paní Eliška Charvátová a Pražská studentská sekce České archivní společnosti (od r. 2017)

Fráňa Zemínová, politička, oběť komunistické perzekuce,(1882–1962), Vinohradský hřbitov, 24, 33 – adopční nájemce paní Michaela Marksová (od r. 2017)

Dostalová Marie, malířka (1877–1903), Olšanské hřbitovy, VI, 10b, 21 –adopční nájemce  Czech National Trust o.p.s. (od r. 2017)

 Stanislav Vydra, matematik, duchovní a obrozenec (1741–1804), Olšanské hřbitovy, II, 9, 30a – adopční nájemce Teatrum Mundi–společnost pro umění z.s. (od r. 2017)

Václav Láska, astronom, geodet, seismolog a matematik (1862–1943), Olšanské hřbitovy, VI, 7d, 76 – adopční nájemci rodina Láskova (od r. 2017)

 Ricci Luigi, skladatel (1805–1859), Olšanské hřbitovy, II, 2, 150 – adopční nájemkyně paní Alena Krčálová (od r. 2017)

 Josef Ullmann, malíř (1870–1922), Vinohradský hřbitov, 8, 1 – adopční nájemci manželé Lachoutovi

Anton Marty, psycholog, ontolog a filozof jazyka (1847–1914), Olšanské hřbitovy, VII, 10, 27 – hrob bude opraven z darů přátel Antona Martyho v r. 2017

 Božena Weleková, rozená Vokounová–  herečka a loutkoherečka (1910–1979) Olšanské hřbitovy IX, 4, 485 – adopční nájemce paní Helena Hesselbarth (od r. 2017)

Karel Želenský – herec, režisér a dramatik(1865–1935) Vinohradský hřbitov PA–I, 257 – - adopční nájemce pan David Prachař (od r. 2017) 

 

 Julian Andrejevič Javorskij – rusínský slavista, etnograf, filolog a básník (1873–1937), Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 7 – adopční nájemce protojerej Jozef Fejsak (od r. 2017)

Čeněk Vosmík, sochař (1860-1944) Malvazinecký hřbitov - adopřní nájemce Prázdné domy z.s. (od r. 2017)

 Petr Doubravský – operní zpěvák –  basbarytonista (1841–1887) Olšanské hřbitovy V, 9, 12 –adopční nájemce pan Bohumil Živnůstka (od r. 2017)

 

 

Kardaus František, designér mj. atomobilů a tramvají Tatra (1908–1986), Malvazinecký hřbitov BII, 418 – v jednání

Jan Nepomuk Štěpánek, herec, režisér a ředitel Stavovského divadla v Praze (1783–1844), Olšanské hřbitovy, II, 6, 59a – v jednání

Julie Kolowrat-Krakowská, hraběnka (1796–1885), Olšanské hřbitovy, IV, 8, 281 – v jednání

Bohdan Šumavanský, spisovatel, básník (1891–1969), Vinohradský hřbitov, IV-I, 2 – v jednání

Oldřich Tyl, architekt, urbanista (18841939), Šárecký hřbitov, 2-1, 52  - v jednání 

 Adolf Dobrovolný (18641934), první stálý hlasatel českého rozhlasu, Olšanské hřbitovy, III, 9, 71 – v jednání 

Otto Linhart odbojář, radiotelegrafista vysílačky Sparta (1895–1980), Nuselský hřbitov, 14A, 49 – v jednání

 bratři Linhartovi, odbojáři, oběti nacismu – Podolský hřbitov, 5ur, 5  – v jednání

Karel Lier, herec (1845–1909), Malvazinecký hřbitov, DI, 211 – před podpisem smlouvy

Ferdinand Vališ, pražský purkmistr (1843–1887), Olšanské hřbitovy, III, 4, 333 – před podpisem smlouvy

Emanuel Salomon Friedberg–Mírohorský, generál, malíř a vlastenec (1829–1908), Olšanské hřbitovy, IX, 6,102 – před podpisem smlouvy

 Jan Kopecký, klavírník (1867–1927), dílo J. V. Duška, Olšanské hřbitovy V, 15, 164 – před podpisem smlouvy 

 rodina Kotěrova – dílo Jana Kotěry, Olšanské hřbitovy, V, 14, 41 – před podpisem smlouvy

 rodina Eichlerova, rodinný hrob, Olšanské hřbitovy V, 9, 27 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci potomků rodiny Eichlerovy

 Karel Němec – filmový a divadelní herec (1894–1975) Vinohradský hřbitov IV–IIC 32 – zařazeno projektu na základě žádosti o adopci paní Žofie Kosíkové 

 František Weber – pilot, generálmajor letectva, válečný hrdina 2. světové války (1908–1991)  Olšanské hřbitovy VI, 8, 110v jednání

 Alexandr Berndorf – spisovatel, kulturní historik a topograf (1889–1968) Olšanské hřbitovy VII, 6, 239 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Mikroregionu Nepomucko 

 Jan (Johann) Schöppl – císařský dvorní kovář a stavitel kočárů (1824–1897) Olšanské hřbitovy VII, 13c, 32 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Muzea kočárů Čechy pod Kosířem

 František (Franz) Thomé– německy hovořící divadelní režisér a herec (1807–1872) Olšanské hřbitovy II, 5, 124 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Městské galerie MY Jablonec nad Nisou

 Marie Aloisie Karolína Desfours du Mont et Athienville, šlechtična (1770–1847) Olšanské hřbitovy III, 7, 106 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci pana Karla Schwarzenberga

Sýkora Gustav– malíř (1889–1966), Malvazinecký hřbitov, BII, 89 – před podpisem smlouvy s Velvyslanectví Polska v České republice 

 Felix Sojkowski – účastník polského povstání roku 1863 (1844–1877) Olšanské hřbitovy II, 1, 195– zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Polska v České republice 

 Józef Filipowitz – zakládající člen krajanského spolku Stowaryszenie Polskie (1849–1884), Olšanské hřbitovy II, 4, 85 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Polska v České republice 

 Marie Terezie Herula Poniatowská, rozená Kinská z Vchynic a Tetova –  šlechtična, matka Josefa. A. Poniatowského, maršála Francie (1740–1806), Olšanské hřbitovy II, 7, 101 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Polska v České republice 

 Wanda z Lopuszanskich–Ratzesbergerová, provdaná Galczynská– matka významného polského básníka (1882–1938), Olšanské hřbitovy V, 11, 6 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Polska v České republice

Maksym Slavinskyj – ukrajinský politik, novinář a překladatel (1868–1945), Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 291 – v jednání s příbuznými

 Julian Andrejevič Javorskij – rusínský slavista, etnograf, filolog a básník (1873–1937), Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 7 zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci protojereje Jozefa Fejsaka

Jan Ivan Kulec – ukrajinský malíř a pedagog (1880–1952), Vinohradský hřbitov 7, 384 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Ukrajinské iniciativy v ČR

 Jurij Vovk – ukrajinský malíř, grafik a ilustrátor (1899–1961), Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 389 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Ukrajinské iniciativy v České republice

Fedor Švec – ukrajinský geolog,  politik a profesor  (1882–1940) – Olšanské hřbitovy 2ob, 17, 51 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

 Mykola Stachovský – ukrajinský lékař, diplomat a politik (1879–1948),  Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 102 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

 Vladimír Nikolajevič Leontovič, ukrajinský spisovatel a politik(1866–1933), Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 140 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

 Sofia Rusova – ukrajinská pedagožka, spisovatelka a politička (1856–1940), Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 363 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

Spyrydon Čerkasenko – ukrajinský učitel, básník, prozaik a dramatik (1876–1940), Olšanské hřbitovy 2ob, 18, 365 – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

 Leonid Hrabyna – ukrajinský geolog a geodet (1885–1971) Olšanské hřbitovy 2ob, 20, 131– zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

 Ivan Tylňák – skladatel, instrumentalista a hudební pedagog (1910–1969), Olšanské hřbitovy 2ob, 23, Iuhzvl. – zařazeno do projektu na základě žádosti o adopci Velvyslanectví Ukrajiny v České republice